Stílus![]() Egy színekből épült bejrúti villa
![]() May Daouk enteriőrtervező XIX. századi bejrúti villájában. Miután egy évtizedig Bunny Williams new yorki lakberendezőnek dolgozott, úgy döntött visszaköltözik szülővárosába három fiával együtt.
A házban rengeteg az antik darab, amelyet a nyugatató lila falszín ölel körbe. A bal oldali asztal porcelánjai a John Roselli Antiques-ből származnak, míg a padlizsán karosszékek az Ann-Morris Antiques-ből. A nagy szőnyegek pedig a XIX. századból.
A három boltív úgy hasítja félbe a nappalit, hogy szinte elszeparál belőle egy részt. Az antik kandalló Olaszországból van.
A nappali egyik sarkában amodern, lakk könyvespolcok és a két antik szék mögött egy régi selyemfestmény látható.
Az étkezőt egy hagyományos angol Arts&Crafzs asztal uralja a hozzá passzoló székekkel az Ann-Morris Antiquesből. A kalligrafikus panel az ajtó fölött Szíriából származik, a sszőnyeg pedig XIX. századi perzsa darab.
A nappali másik sarkában az asztal és a székek szintén az Ann-Morris Antiquesből vannak, az építészeti metszetek pedig az ókori Baalbek városának részleteit szemléltetik.
Daouk otthonában kétségkívül a konyha a legmodernebb helyiség a maga rozsdamentes acél berendezésével és Miele mosogatógépével.
Luna, az angol bulldog a nappalit, a konyhát és a hálószobát összekötő folyosón. A lámpák Damaszkuszból vannak.
Az antik lampion libanoni, az ébenfa székek pedig olaszok.
A mesteri fürdőben a szép csipke függönyt helyi kézművesek készítették.
Daouk két fia egy hálószobán osztozik, na meg az 1940-es évekből való francia íróasztalkán.
Fotó: Simon Watson Szöveg: Anthony Gardner Művészeti vezető: Howard Christian Forrás: Architectural Digest US |
![]() ![]() |